(+98) 021 88729930-2 info@afsoonsafar.com
زیباترین چیزی که در دنیا وجود دارد، خود دنیاست...

ورود

ثبت نام

با داشتن حساب کاربری قادر به پیگیری سابقه تورها و پرداخت ها، مراحل رزرو تور و همچنین ثبت امتیاز و نظر در پایان هر تور خواهید بود
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
ایمیل*
تلفن ثابت*
تلفن همراه*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرش شرایط و قوانین افسون سفر پارس و سیاست حفظ اسرار است.
قبل از رفتن به مرحله بعد لطفاً با شرایط و ضوابط موافقت کنید.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود
(+98) 021 88729930-2 info@afsoonsafar.com
زیباترین چیزی که در دنیا وجود دارد، خود دنیاست...

ورود

ثبت نام

با داشتن حساب کاربری قادر به پیگیری سابقه تورها و پرداخت ها، مراحل رزرو تور و همچنین ثبت امتیاز و نظر در پایان هر تور خواهید بود
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
ایمیل*
تلفن ثابت*
تلفن همراه*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرش شرایط و قوانین افسون سفر پارس و سیاست حفظ اسرار است.
قبل از رفتن به مرحله بعد لطفاً با شرایط و ضوابط موافقت کنید.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود

بهترین دوست ما در سفر

از مهم ترین عوامل کاربردی در هر سفر کوله پشتی شماست، که در راحتی شما نقش بزرگی ایفا می کند. شاید به نظرتان اینطور نباشد، اما وقتی متوجه اهمیت این موضوع می شوید که حجم و وزن زیاد کوله پشتی ، شما را خسته کرده و فقط می خواهید که سفر زود تر تمام شود و یا آن لحظه ای که در حال جادادن وسایل هستید اما کوله پشتی شما بسیار کوچک است و شما دیگر قادر به همراه داشتن تمامی وسایل مورد نیازتان نیستید و از همه بدتر آن لحظه ای که تمامی وسایل داخل کیف شما در باران خیس و نمناک شدند فقط به این دلیل که جنس اشتباهی را انتخاب کردید.

کوله پشتی که انتخاب می کنید سعی کنید تمامی نکات ذیل را داشته باشد تا از هزینه مجدد تا چندین سال خودداری کرده باشید:

1. ضد آب باشد.

کوله پشتی که انتخاب می کنید حتما باید ضدآب باشد و مطمئن شوید که جنس پارچه پس از خیس شدن به مدت زیادی خیس نمی ماند،ضد آب بودن عامل مهمی می باشد ولی اگر مدت زمان زیادی خیس بماند کوله پشتی شما بعد از چند ساعت بوی کپک زدگی خواهد گرفت.

2. قابل قفل کردن باشد.

حتما هنگام خرید دقت کنید که حداقل یک قسمت آن دارای دور زیپ باشد تا بتوانید آن را قفل کنید .قفل بودن کوله پشتی شما باعث حس امنیت در سفر می شود و بی دغدغه تر از سفرتان لذت می برید.

3. دارای قسمت های مختلف باشد.

یک کوله پشتی خوب به خوبی هم تقسیم شده است یعنی شما قسمت های مختلفی دارید که با قرار دادن متعلقاتتون در آن ها راه دسترسی خود را راحت تر می کنید.تصور کنید لباس های شما در قسمت اصلی باشد وصندل های شما در زیر آن ها، شما برای برداشتن صندل ها باید تمامی وسایل خود را بهم بریزید و کثیف کنید. پس شما به کوله پشتی نیاز دارید که بخش های متعددی داشته باشد.

4.محفظه داخلی مخفی برای عصا داشته باشد.

کوله پشتی های موجود در بازار دو نوع هستند: بعضی جای عصا در بیرون خود دارند، بعضی در داخل، که ما به شما نوع دوم را پیشنهاد می دهیم که هم مدرن تر هست هم هنگام حرکت کردن به جایی گیر نمیکند تا شمارا عصبی کند.

5. بند میانی داشته باشد.

هنگامی که وزن کوله پشتی شما بالا می رود کوله پشتی رو به پایین و لگن شما فشار زیادی می آورد بنابراین باید دو بند مخصوص داشته باشد تا شما وزن آن را روی اعضای دیگر نیز پخش کنید.

6. پدهای بند شانه مهم هستند.

بندهایی که روی دوش شما قرار دارند از اساسی ترین بخش یک کوله پشتی خوب هستند. خیلی دقت کنید! باید پدهای ضخیمی داشته باشند تا فشار را کم تر حس کنید و راحت تر باشید و تمام پدی که رو شانه شما قرار می گیرد از یک جنس باشد تا بعدها دچار ترک نشوند و بر اثر فشار نازک نگردند.

7. دارای پد و فاصله در پشت کمر باشد.

کوله پشتی شما اگر مقدار کمی از کمرتان فاصله داشته باشد و پدهایی برای جلوگیری از فشار در پشت کمر شما داشته باشد، شما را دیرتر خسته می کند و عامل دیگر اینکه اینجور کوله پشتی ها دارای مقداری محفظه ی خالی در پشت کمرتان می باشد که از تعریق جلوگیری کرده و کمر شمارا خنک نگه می دارد.

 8. دارای زیپ میانی باشد.

از این نظر کوله پشتی ها دارای دو نوع می باشند که برخی زیپ محفظه اصلی آنها از بالا باز می شود و این دسترسی به خیلی متعلقات را سخت می کند و اما نوع دیگر کوله پشتی هست که زیپ محفظه اصلی در وسط قرار دارد که واقعا سبب راحتی می گردد

هر آنچه دارید باید بتوانید در یک چمدان جا دهید؛ آنگاه ذهن شما آرام می گیرد.

                                                                                                                                            چارلز بوکوفسکی

بیشترین و عمده ترین سوالی که همگی راجع به کوله پشتی خود دارند، این است که چه سایزی بهتر است؟

اول از همه تاکید می کنیم که هیچ سایزی از سایز دیگر بهتر نیست، بلکه این مهم است که کوله پشتی شما متناسب با وزن و ابعاد اندام شما باشد، مثلا حجمی در حدود40 لیتر تا 60 لیتر داشته باشد. اگر کوله پشتی شما بیش از اندازه بزرگ باشد یا گهگاهی حتی اگر کوچک هم باشد باعث کمر درد و بهم ریختن تعادل شما می شود، واضح است که شما نمی خواهید یک اتوبوس را در داخل کوله پشتی خودتان جا بدهید،  به کوله پشتی نیاز دارید که تنها مقدار کمی بیشتر از حجم وسایل مورد نیاز شما جا داشته باشد و متناسب شما باشد و با آن راحت باشید، هیچ راهی بهتر از امتحان کردن کوله پشتی هنگام خرید نیست، کافیست هنگام خرید اشیایی به وزن 15 کیلو گرم داخل کیف مورد نظر بگذارید و آن را روی دوش خودتان امتحان کنید، ببنید که این وزن چگونه به نظر می آید. از دیگر مسایلی که باید حواستان به آن باشد این است در فرودگاه ها به خاطر سایز کوله پشتی بزرگتان دچار مشکل نشوید ، حداکثر سایز کوله پشتی همراه شما می بایست (23×36×56)سانتی متر باشد که اگر از این ابعاد بیشتر باشد باید هزینه های اضافی پرداخت کنید.

 

کاور کوله پشتی را فراموش نکنید، مطمعنا نمی خواهید وسایلتان خیس شوند!

سوال دیگری که ذهن شمارا درگیر میکند این است که چمدان یا کوله پشتی؟

باید گفت که کوله پشتی بهترین گزینه برای حمل وسایل در مسافرت است، درست است برای یک مسافرت آخر هفته ای یا مسافرت هایی که قرار است مدت زیادی را در یک مکان در بسته باشید ما چمدان را پیشنهاد می کنیم ولی اگر قرار است که دور دنیا را با وسایلتان بگردید شما به یک کوله پشتی از بهترین نوع نیاز دارید،اگر ظاهر شیک و اتوکشیده برای شما بسیار مهم هست کوله پشتی هایی هستند که چرخ و دسته کشویی دارند و پیشنهاد خوبی هستند، و اما در نهایت باید گفت که کوله پشتی ها در طبیعت گردی وفادار هستند و همراه شما می مانند، هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها شمارا اذیت نمی کنند و این را به مرور متوجه خواهید شد که بهترین دوست شما در سفرهایتان هستند، امیدواریم با مطالب فوق دوست خوبی را برای سفرهایتان انتخاب کنید.

ارسال پاسخ