(+98) 021 88729930-2 info@afsoonsafar.com
زیباترین چیزی که در دنیا وجود دارد، خود دنیاست...

ورود

ثبت نام

با داشتن حساب کاربری قادر به پیگیری سابقه تورها و پرداخت ها، مراحل رزرو تور و همچنین ثبت امتیاز و نظر در پایان هر تور خواهید بود
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
ایمیل*
تلفن ثابت*
تلفن همراه*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرش شرایط و قوانین افسون سفر پارس و سیاست حفظ اسرار است.
قبل از رفتن به مرحله بعد لطفاً با شرایط و ضوابط موافقت کنید.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود
(+98) 021 88729930-2 info@afsoonsafar.com
زیباترین چیزی که در دنیا وجود دارد، خود دنیاست...

ورود

ثبت نام

با داشتن حساب کاربری قادر به پیگیری سابقه تورها و پرداخت ها، مراحل رزرو تور و همچنین ثبت امتیاز و نظر در پایان هر تور خواهید بود
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
ایمیل*
تلفن ثابت*
تلفن همراه*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرش شرایط و قوانین افسون سفر پارس و سیاست حفظ اسرار است.
قبل از رفتن به مرحله بعد لطفاً با شرایط و ضوابط موافقت کنید.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود

هر صنعتی برای خودش یکسری قواعد خاص دارد، یک مجموعه از استاندارها و قوانین ثابت که به واسطه آنها اشخاص را راهنمایی می کنند.مسافرت نیز از این قواعد مستثنی نیست.

در سفر ممکن است ما به دل طبیعت برویم یا با کمبودهایی مواجه شویم و یا موارد دیگری که همگی  نیاز به یکسری قواعد دارند تا ما کمتر اشتباه کنیم (نمی گوییم اشتباه نکنیم)، ما برای پی بردن به این دنیای ناشناخته باید همیشه تلاش کنیم و گاهی یک اشتباه، تجربه و درس خوبی را به ما می آموزد.

1.ماجراجو باشید

بهترین کار برای اینکه از یک سفر بهره ببرید این است که پر مخاطره و ماجراجو باشید، منطق و احتیاط و غرور را کنار بگذارید، دل به دریا بزنید و در تمامی فعالیت های جمعی شرکت کنید، به این فکر کنید که شما برای هیچ سفر نکرده اید و باید خود را برای ماجراجویی آماده کنید، مثلا اگر همیشه به غذاهای تند فقط اندکی ناخونک می زدید در سفر ممکن است تندترین فلفل جهان به شما تعارف شود، آن را امتحان کنید! یا اگر کسی از شما خواست که صخره نوردی یا غار نوردی کنید حتما امتحان کنید، اگر کسی از شما خواست تا از یک رودخانه با آب بسیار سرد بگذرید حتما امتحان کنید، در بلندای کوه ها فریاد بزنید و خود را آزاد کنید، ممکن است حتی بار آخر هم نباشد اما مگر همیشه باید آخرین ها خوب باشند؟

2.یک حساب پشتیبان

همیشه بجای یک کارت بانکی دو عدد همراهتان باشد، یا در یکی دیگر از جیب ها یا قسمت های کیفتان همیشه مقداری پول نقد بگذارید یا کارت دوم را درون آن نگهداری کنید، به احتمال یک درصد ممکن است شما کارت اصلی خود را گم کنید یا کیف پولتان دزدیده شود آن وقت کارت دیگر تمام نگرانی شمارا برطرف می کند.

3.یکبار هم شده تنها سفر کردن را امتحان کنید

کمتر چیزی در دنیا پیدا می شود که به اندازه ی تنها سفر کردن آزادگی داشته باشد. وقتی که تنها سفر می کنید شما می توانید هرکار که مایلید را انجام دهید. کسی برای قضاوت کردن در کنار شما نیست، شمارا کسی نمیشناسد، شایعه ای درباره شما شکل نمی گیرد و شما با مشکلات مختلفی که در سفر پیش می آید به تنهایی روبرو می شوید که هرگز در خانه یا محیط زندگی با آنها به تنهایی دست و پنجه نرم نکرده بودید و به علت آنکه فشار بیرونی از جانب اطرافیان بر روی شما نیست شما در خودتان با آن کسی که واقعا هستید آشنا می شوید و خود را می شناسید. یکی از مناسب ترین راه ها برای خودشناسی تنها سفر کردن است و به گفته دوستان جهانگرد ما: ” این آزاد ترین حس آزادگی در زندگیست “.

4.اصطلاحات پایه

سعی کنید اصطلاحات ساده ی زبانهای مکان مقصد را یاد بگیرید، وقتی به یک کشور یا یک منطقه دور سفر می کنید مردم آنجا و محلی ها از شما انتظار ندارند که شما همانند آنان صحبت کنید ولی وقتی شما به زبان خودشان حتی فقط در حد سلام و احوال پرسی با آنها  صحبت می کنید، آنها بسیار به شما علاقه مند می شوند، امتحان کنید حقیقت دارد. به اعتقاد متخصصان که در زمینه ادبیات فعالیت می کنند: زبان چیزیست که همگی ما را به یکدیگر وصل می کند، زبان مشترک باعث به وجود آوردن حس صمیمت بین افراد می شود.

5.اقامتگاه

به فکر ذخیره بی مورد نباشید. جهانگردان واقعی آنطور که در فیلمها نشان می دهند دائماً  بیرون نیستند پس برای استراحت به یک اقامتگاه راحت بروید، دوش بگیرید، روی یک تخت راحت بخوابید، سری به اینترنت بزنید، با دیگر افراد اقامتگاه گپی بزنید آنها مسیرها و منطقه را بهتر از هر شخصی می شناسند. پس از صرف یک صبحانه خوب به سفر ادامه دهید، بد نیست هرزگاهی هم کمپ بزنید و در چادر بخوابید، اما اگر برای تمام روزهای سفرتان اینکار را انجام دهید به قطع یقین پشیمان می شوید. شما باید هنگام سفر راحت و تمیز و خواب کافی داشته باشید این موارد را فراموش نکنید.

6.غذا های جدید امتحان کنید

گاهی اوقات بهترین راه برای لمس کردن و ارتباط گرفتن با فرهنگ های مختلف در غذاهای آن ها نهفته است. از چیزهای جدید نترسید. از محدوده تفکرات خود خارج شوید و امتحان کردن برای اولین بار را شروع کنید حتما از این تصمیم خود خرسند می شوید.

7.برنامه ریزی

طبق برنامه ای که چیده شده بود پیش بروید. سفر، سریالی از اتفاقات و تصادفات مختلفی است که توسط مسیر برای شما میسر می شود. اگر در برنامه سفری شما شهری هست که قبلا به آن سفر کرده اید سعی نکنید که آن را فاکتور بگیرید فقط به این دلیل که در گذشته بارها  با دوستانتان به آن سفر کرده اید، مسیر همیشه برای شما هیجان های کشف نشده دارد حتی اگر بار دوم باشد که از آن مسیر می گذرید، این را به یاد داشته باشید و با این دیدگاه شما تجربیات جدیدی را قرار است که بدست آورید.

8.وسایل مورد نیاز

سبک سفر کنید، شما همیشه نیمی از وسایلی که برداشته اید را لازم ندارید، یک پیشنهاد جالب داریم، ابتدا تمامی وسایلی را که لازم دارید را جمع آوری کنید و رو به روی خود قرار دهید حال نیمی از آنها را کنار بگذارید و در کوله پشتی تان قرار دهید . یادتان باشد که سبک تر سفر کردن رابطه ی مستقیمی با راحت تر سفر کردن دارد.

9.سرگردانی

به یک شهر جدید بروید و نقشه را کنار بگذارید و در آن شهر گم شوید، به جای اینکه دائم نگاهتان به نقشه باشد که نکند “اشتباه بپیچم” یا “اوه، آن جا چه خیابان زیبایی هست، ولی من نباید از مسیر اصلی خارج شوم ممکن است گم شوم بنابراین باید طبق نقشه ادامه دهم” اینها را کنار بگذارید و در آن شهر سرگردان شوید، این را بدانید که در نهایت شما هرگز گم نمی شوید و راه خود را پیدا خواهید کرد و از محیط ناشناخته استقبال کنید.

10.خانه

فراموش نکنید که خانواده شما دلتنگ شما هستند، به آنها زنگ بزنید، در حین سفر حس جالبی است که لحظاتی صدای آشنا و پر مهر مادر و پدر یا دیگر نزدیکان خود را بشنوید این کار آنها را خوشحال و شمارا حتی بیشتر از آنها خوشحال و آرام می کند.

11.عجله نداشته باشید

این یک مسابقه نیست شما باید از لحظه لحظه ی این سفر لذت ببرید، اگر پشت فرمان هستید با سرعت حرکت نکنید، آرام برانید و از مسیر لذت ببرید، ایست کنید یک فنجان چای بخورید به طبیعت خیره شوید و دوباره ادامه دهید، درست است که زمان شما محدود می باشد اما رعایت این نکات است که برای شما سفر را می سازد.

12.در یک مکان زندگی کنید

حتی اگر شده برای یکبار در یک منطقه توقف کنید، آن منطقه را شناسایی کنید، زبانشان را یاد بگیرید و مدتی آنجا زندگی کنید ، دوستان خارجی پیدا کنید و با آن ها صمیمی شوید و این حس غریبگی در یک محیط را تجربه کنید. این یکی از عجیب ترین تجارب است و پس از آنکه شما در یک مکان ناشناخته و جدید مدتی زندگی را تجربه کردید و از پس آن بر آمدید، اعتماد به نفس شما رشد خاصی پیدا می کند.

13.بیمه مسافرتی

بیمه گردشگری فراموش نشود، شما هرگز نمی دانید که حین مسیر چه وقایعی در پیشه روی شماست، اما همیشه اتفاقی در راه است از تاخیر پرواز هواپیما تا خرابی وسیله نقلیه یا صدمات جسمانی و شاید شما قادر به حل آن ها هم باشید اما بدون بیمه باید از دارایی جاری خود استفاده کنید، پس بهتر است خود را بیمه کنید.

14.جعبه کمک های اولیه

لازم نیست حتما یک کیت کامل را به همراه داشته باشید اما مقداری باند، گاز استریل و پماد ضد باکتری و بتادین داشته باشید تا بتوانید در صورت بروز حادثه از خونریزی جلوگیری کنید.

15.مکان های شلوغ

لندن، پاریس و…. مکان های زیبایی هستند اما طبیعت گردانان بر این باورند که باید از این مکان های شلوغ و همه گیر امتناع کرد و به جاهای دور افتاده و جاهایی که رد پایی ندارد رفت و به مکاشفه بپردازیم.

16.عکاسی فراموش نشود

سالها بعد شما بازمی گردید و به عکس هایتان نگاه می کنید چهره ی دوستانتان را می بینید که چقدر تغییر کرده اند. نوستالژی یکی از زیباترین تجربه های زندگی است، از دوستانتان عکاسی بگیرید، از خودتان هم همینطور. بعدها  به این نتیجه می رسید که باید بیشتر هم عکس می گرفتید، نگاه کردن به چهره  شما ودوستانتان که زمانی جوان سر خوش و ماجراجو بوده اید در یک قاب، احساسات شما را برمی انگیزد.

17.تجربه ی شما

پیشنهاد شماره 17، پیشنهاد شما گردشگر عزیز است، پیشنهادات ما را در نظر بگیرید، سفر کنید و اشتباه کنید، مسیر را اشتباه بروید اشکالی ندارد شاید گمراه شوید و کیلومترها بی راهه بروید و باز گردید اما در نهایت می گویید “ولی خوش گذشت” .

پیشنهاد خود را بعد از سفرتان در بخش نظرات با هشتگ #پیشنهاد_17 بنویسید در انتظار خواندن تجربیات شما ماجراجویی هایتان هستیم.

افسون سفر پارس

همسفر همیشگی شما

 

 

ارسال پاسخ