(+98) 021 88729930-2 info@afsoonsafar.com
زیباترین چیزی که در دنیا وجود دارد، خود دنیاست...

ورود

ثبت نام

با داشتن حساب کاربری قادر به پیگیری سابقه تورها و پرداخت ها، مراحل رزرو تور و همچنین ثبت امتیاز و نظر در پایان هر تور خواهید بود
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
ایمیل*
تلفن ثابت*
تلفن همراه*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرش شرایط و قوانین افسون سفر پارس و سیاست حفظ اسرار است.
قبل از رفتن به مرحله بعد لطفاً با شرایط و ضوابط موافقت کنید.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود
(+98) 021 88729930-2 info@afsoonsafar.com
زیباترین چیزی که در دنیا وجود دارد، خود دنیاست...

ورود

ثبت نام

با داشتن حساب کاربری قادر به پیگیری سابقه تورها و پرداخت ها، مراحل رزرو تور و همچنین ثبت امتیاز و نظر در پایان هر تور خواهید بود
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
ایمیل*
تلفن ثابت*
تلفن همراه*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرش شرایط و قوانین افسون سفر پارس و سیاست حفظ اسرار است.
قبل از رفتن به مرحله بعد لطفاً با شرایط و ضوابط موافقت کنید.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود

توضیح مختصری در زمینه کاربرد بعضی از ملزومات سفر، میزان اهمیت همراه داشتن آن وسیله را تا حدی تعیین می کند، پس بیایید با هم بعضی از آنها را مرور کنیم:

داروهای ضروری:

یکی از مواردی که در سفر اهمیت فراوان دارد ، به همراه داشتن دارو می باشد. زیرا مهمترین چیز برای لذت بردن از سفر سلامت می باشد و اگر بیمار شوید لذتی نمیبرید و تازه با هزینه های درمان نیز روبرو خواهید شد. اگر با تجویز پزشک داروهای خاصی مصرف می کنید حتما به مقدار لازم به همراه داشته باشید و بهتر است از پزشک خود درباره ناسازگاری غذاها با داروهایتان اطلاع حاصل کنید. از سوی دیگر بهتر است یک سری از داروها بدون تجویز پزشک را هم همراه داشته باشد همچون:

  • دارو های ضد حساسیت: برای درمان آلرژی،
  • دارو های ضد تهوع،
  • دارو های ضد درد و تب بر:همچون استامینوفن یا ایبوپروفن،
  • دارو های مسهل و ضد یبوست،
  • پماد ضد قارچ که در منطق گرم بسیار بسیار واجب است،
  • پماد ضد باکتری که در صورت بریدگی یا آسیب دیدن باید همراهمان باشد .
  • بتادین، گاز استریل، و مقداری باند برای درمان آسیب دیدگی های جزئی.

و اما تاکید بیشتر ما بر همراه داشتن دارو در سفر های خارجی است، زیرا در کشور های مختلف نام دارو ها ممکن است متفاوت باشد و یا یکسری دارو هایی که بدون نسخه دریافت می کردید را در آن کشور تنها با تجویز پزشک به شما بدهند بخصوص یکسری مسکن ها، اگرداروی خاصی را تزریق می کنید و سرنگ  به همراه دارید باید حتما نامه داشته باشید و یا تمامی داروهایتان باید برچسب داشته باشند ، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چه داروهایی در آن کشور غیر قانونی می باشد، این موضوع را می توانید با سفارت آن کشور در خاک ایران در میان بگذارید.

بادگیر

این نکته که شما باید پوشش مناسب را رعایت کنید بسیار پیش پا افتاده به نظر برسد و خیلی جدی نگیرید اما کافیست تا در یک منطقه بادخیز بدون بادگیر پیاده روی کنید تا تمامی لذت شما از محیط هیچ شود و جایش را به لرزیدن و یخ زدن دهد، در حالی که هوا به خودی خودش معتدل بوده و تنها با پوشیدن یک بادگیر مناسب شما همانند دیگران از طبیعت لذت می بردید. بادگیر بسته به شرایط آب و هوایی که قرار است در آنجا مورد استفاده قرار گیرد متنوع است مثلاً برای سفر به یکسری مناطق مرتفع می بایست حتما بادگیر و یا کفش مناسب داشته باشید.به هنگام خرید بادگیر سعی کنید سبک و ضد آب باشد، سبک به این علت که در کوله شما فضای زیادی اشغال نکند!

کفش و جوراب

کفش های پیاده روی و کوه نوردی و یا صندل برای پیاده روی در صحرا نقش موثری بر راحتی شما دارند سعی کنید پوشش خودتان را با آب و هوا و شرایط و موقعیت مکانی مقصد وقف بدهید و اگر کفش حجیم و سنگینی دارید آن را در فرودگاه یا ایستگاه قطار بپوشید تا فضای بیشتری در ساکتان برای وسایل مختلف داشته باشید. جدای از کفش بهتر است همیشه جوراب مناسب هم به پا کنید و ترجیحا ساق بلند باشند تا از مچ پای شمام محافظت کند به خصوص در مناطق سرد سیر.

 

اگر دوربینتان را فراموش کنید ، برای همیشه پشیمان خواهید شد...

عینک آفتابی و کلاه

وقتی مسیر شما به بیابان ها و دشت های گرم می افتد، چشم ها و صورت شما در معرض آفتاب شدید قرار می گیرد که می تواند اذیت کننده باشد، پیشنهاد می کنیم که عینک آفتابی و کلاه نقاب دار مناسب همراه خود داشته باشید، کلاه هم نباید از جنس ضخیمی باشد تا از عرق کردن سر و کلافگی جلوگیری شود.

بطری آب

همیشه یک قمقمه آب به همراه داشته باشید و سعی کنید همیشه آن را پر نگه دارید و از بطری های یکبار مصرف استفاده نکنید با این کار هم به طبیعت احترام گذاشته اید و هم از هزینه بی مورد و اضافی برای خرید آب جلوگیری کرده اید، در کنار این قمقمه اگر چند شکلات یا بیسکویت کوچک نیز داشته باشید برای تنوع بد نیست.

پول نقد

همیشه مقداری پول نقد همراه خود داشته باشید ممکن است در حوالی شما دستگاه عابر بانک نباشد و یا مغازه هایی که لوازم سنتی می فروشند دستگاه کارتخوان نداشته باشند.

قفل کوچک

یک قفل کوچک به همراه داشته باشید ممکن است مجبور به اتراق کردن در مکان هایی باشید که در بسته نیستند و می بایست در فضای آزاد بخوابید بنابراین اشیا قیمتی خود را درون کیف بگذارید و قفل کنید .

شارژر و پاوربانک

همراه داشتن شارژر و یک پاور بانک یکی از مهمترین لوازم در گردشگری این روزها می باشد. قطعاً دوست ندارید وقتی که با یک صحنه ی اسرار آمیز مواجه می شوید و قصد عکس گرفتن می کنید با خاموش شدن گوشی یا دوربینتان روبرو شوید .

کتاب

از دیگر مواردی که خسته کننده ترین ساعات سفر را برای شما شیرین میکند به همراه آوردن یک کتاب خوب است، شما قرار است ساعات زیادی را در هواپیما، قطار و یا اتوبوس باشید باید از این زمان به درستی استفاده کنید.

چشم بند

اگر خوابتان سبک است ، توصیه می کنیم  چشم بند در سفر همراهتان باشد. هنگام خوابیدن در خوابگاه ها ، ممکن است کسی هم اتاقی شما باشد که نیمه شب چراغ روشن کند! با یک چشم بند، شما اصلا متوجه نمی شوید. بعلاوه ، در مسافرتهای طولانی با اتوبوس یا قطار میتوانید در کیف دستی خود آنرا بهمراه داشته باشد.

GPS و نقشه

شما هرگز نمی دانید برای استفاده از GPS سیگنال خوبی دارید یا باتری تلفن شما ممکن است تمام شود ، بنابراین بهمراه داشتن یک نقشه پشتیبان برگ برنده شماست!

ارسال پاسخ